Michal MACH

Maľba špachtľou

Michal Mach poznal od detstva vôňu olejových farieb a spoznával výtvarné diela impresionistov a ruských realistov prostredníctvom kníh a decentných reprodukcií, ktoré maľoval jeho otec Anton.

Už ako osemnásťročný sa zúčastňoval prvých výstav. Maľba a kresba ho sprevádzala počas nasledujúcich rokov štúdia ekonómie a práce v IT sektore. Najmä na škole bola však skôr útekom, ako cestou. Zmena prišla až po stretnutí so špachtľou maľovanými obrazmi Jozefa Chrenu.

Jeho aktívny prístup v oblasti maľby špachtľou mu priviedol do cesty argentínskeho majstra Georga Miciu a tak sa stalo, že v roku 2013 už maľoval s Georgom v Patagónii. Odvtedy bol Georg jeho mentorom a na diaľku ho sprevádzal tajomstvami krajinomaľby.

A vďaka Georgovi našiel Michal svojho maliarskeho brata Guida, ktorý je tiež jedným z Gerorgových nasledovníkov. S Guidom Ferrari vystavoval v Rakúsku a na Slovensku. V Pezinku je pravidelným účastníkom salónu výtvarníkov v Modre. Počas uvoľňovania pandemických opatrení po pandémii Covidu, začal robiť workshopy olejomaľby v Modranskom Lýceu a výtvarne stvárňovať hudobné festivaly v Bratislavskom kraji.

V súčasnosti používa pre maľbu kombinované portfólio nástrojov, ako štetce, špachtle, gumové škrabky.

Virtuálna výstava